Rewolucja od DRUTEX. Okno zamiast tabletu i telewizora.

manager managerBez kategorii

Drutex wprowadził na rynek innowacyjny produkt na miarę przyszłości. Nowe interaktywne okno pozwalające na prezentację treści multimedialnych to rewolucja na światowym rynku stolarki okienno-drzwiowej. Firma stworzyła pierwsze inteligentne okno, które  poza swoimi standardowymi funkcjami oferuje możliwość oglądania telewizji, korzystania z Internetu i pracy na panelu bezdotykowym. Swoim innowacyjnym rozwiązaniem Drutex wpisuje się w światowy trend rozwiązań z zakresu IoT (Internet of Things).

Drutex od lat wyznacza trendy oferując klientom na całym świecie nowoczesną energooszczędną i funkcjonalną stolarkę. Firma regularnie zaskakuje rynek nowymi pomysłami będącymi wynikiem prac własnego działu  B+R. Najnowszy produkt Drutex to jedna z najważniejszych  innowacji w historii firmy, która będzie miała wpływ  na postrzeganie okna, już nie tylko jako materiału budowlanego, elementu dekoracyjnego, ale jako narzędzia do pracy czy osobistego asystenta.

Innowacyjny produkt multimedialny składający się z interaktywnego okna oraz jednostki sterującej odpowiadającej  kontrolę i interakcję z użytkownikiem poprzez szereg interfejsów. Samą matryce LCD zamknięto w szybie zespolonej, która chroni wyświetlacz przed wpływem czynników zewnętrznych. Rozwiązanie zostało oparte o energooszczędny procesor w architekturze ARM, zawiera również interfejsy do komunikacji bezprzewodowej opartej o najnowsze standardy takie jak WIFI (802.11n), Bluetooth (4.1) oraz Bluetooth Low Energy.

Do okna można podłączyć pendrive lub dysk przenośny z danymi multimedialnymi, klawiaturę  oraz myszkę. Istnieje również opcja wykorzystania domowej sieci komputerowej celem podłączenia okna do Internetu, co stwarza zupełnie nowe możliwości funkcjonalne okna. Od dziś oglądanie filmów z YouTube, galerii zdjęć czy przeglądanie informacji w popularnych kanałach internetowych podczas codziennych czynności takich jak gotowanie, przeglądanie maili, czy oglądanie ulubionych programów i seriali  na oknie, stało się rzeczywistością Drutex stworzył okno które zastępuje funkcje telewizji, tabletu czy narzędzia do pracy. To również możliwość wykorzystania wirtualnych żaluzji czy markiz chroniących przed światłem i zaciemniających pomieszczenia dla jeszcze większego komfortu użytkowników.