Nawiewnik ciśnieniowy

Nawiewniki Ventair II TRDn, VENTAIR SIMPRESS sterowane różnicą ciśnień służą do doprowadzenia stałej, właściwej ilości świeżego powietrza do pomieszczeń. Automatyczne sterowanie stabilizuje wydajność nawiewu, zabezpiecza przed nadmierną wymianą powietrza w okresach zimnych i wietrznych, pozwala realizować koncepcje wentylacji kontrolowanej zapewniają komfort i zdrowy klimat wewnątrz pomieszczeń przy oszczędności energii cieplnej. Stosowane są w pomieszczeniach wyposażonych w wentylację grawitacyjną lub mechaniczną wywiewną

Nawiewniki automatyczne Ventair wyposażone są w samoczynnie działający regulator przepływu (regulujący na różnicę ciśnień) dzięki któremu ilość nawiewanego powietrza jest stała, niezależna od warunków atmosferycznych (wiatr, zimno). Dodatkowo umożliwiają ręczna regulację do zamknięcia włącznie.

Należą one do grupy nawiewników szczelinowych montowanych do górnych, poziomych profilach konstrukcyjnych okna. Elementy te połączone są szczeliną wykonaną w profilach okna, umożliwiającą przepływ powietrza.

Montaż w oknie PCV

pcv montaz

nawiewnik ventairr

Montaż w oknie drewnianym

montaz w oknie drewninym

nawiewnik montaz drewniane okno

Nawiewnik Higrosterowany

Nawiewnik powietrza VENTAIR HIGROSTER służą zaopatrzeniu pomieszczeń w świeże powietrze w sposób kontrolowany zależny od potrzeb użytkowników. Wyposażone są w higrometr sterujący wielkością strumienia powietrza zależnie od poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Działają samoczynnie, realizują ideę energooszczędnej wentylacji higrosterowanej stabilizując dodatkowo poziom wilgoci w pomieszczeniach.

Przeznaczone są do stosowania w pomieszczeniach z wentylacją grawitacyjną lub mechaniczną wywiewną.

Elementem odpowiedzialnym za automatyczną regulację jest higrometr z czujnikiem poliamidowym, który mierzy wilgotność względną powietrza w pomieszczeniu i bezpośrednio steruje położeniem przepustnicy nawiewnika. Urządzenie nie wymaga źródła zasilania w energię.

Montaż w oknie PCV

okno pcv 1

Okno drewniane w skrzydle

montaz w skrzydle

Okno drewniane w ramie

drwniane w oscieznicy

Parametry techniczne (okno PCV)

okno pcv higrosterowany

Parametry techniczne (okno drewniane)

okno drewniane higrosterowany