Okucia Maco

W standardzie w każdym oknie występują okucia MACO MULTI MATIC KS zabezpieczone powłoką Silber- Look, wyposażone w dwa zaczepy antywyważeniowe  oraz podnośnik skrzydła z blokadą błędnego położenia klamki.

Istnieje możliwość ukrycia zawiasów we wrębie okuciowym oraz zastosowanie rozwiązań w klasie antywłamaniowej RC2 oraz RC2N.

Na życzenie dostępne są okucia Twin – Fit gwarantujące podwójny uchył za pomocą jednego ruchu klamką.

 

Kontaktron- nowoczesny sposób zabezpieczenia się  przed włamaniem. Niewielkie czujniki ruchu montowane w oknach i drzwiach. Kontaktrony są magnetycznymi czujnikami otwarcia drzwi i okien. Stanowią one część systemu alarmowego. Kontaktron składa się z magnesu oraz rurki które są połączone ze sobą dwoma stykami. Główną zasadą działania kontaktronu jest informacja o próbie włamania zanim złodziej dostanie się do pomieszczenia.

 kontaktron

Hamulec cierny-  stosowany głównie w drzwiach balkonowych. Jest to okucie ograniczające otwarcie okna. Hamulec wbudowany w okno utrzymuje skrzydło w żądanej pozycji. Bardzo przydatne przy silnym wietrze.

hamulec cierny

Ukryte zawiasy– opcja polegająca na tym, iż zawiasy są schowane, nie ma widocznych osłonek, które mogą zakłócać perfekcyjny wygląd okna. W oknie nie ma żadnych wystających elementów oraz zakamarków co przyśpiesza mycie okien.

ukryte zawiasy drutex kraków

Pochwyt balkonowy- zewnętrzny pochwyt który znajduje się na skrzydle drzwi PCV. Zatrzask który podtrzymuje otwarte skrzydło w ramie i zapobiega jego otwarciu w chwili gdy jesteśmy za zewnątrz.

pochwyt balkonowy

Zamykacz– służy do zamykania okna, (lufcika gdzie dostęp jest utrudniony) za pomocą dźwigni.

zamykacz