1. Czy jest możliwe tanie grzanie Zimą? Zmniejszenie rachunków za ogrzewanie?
2. Jak szczelne powinny byc okna?
3. Czy rolety zewnętrzne zatrzymują ciepło??
4. Czy okna chronią przed hałasem?
5. Na co zwrócić uwagę przy wyborze okna?
6. Do czego służą nawiewniki w oknach?
7. Ile kosztują okna w Krakowie?
8. W co można dodatkowo wyposażyć okna?
9. Jak konserwować okna?
10. Jak przygotować się do montażu okien?
11. Co nas wyróżnia? Dlaczego Drutex?
12. Jak zabezpieczyć się przed owadami?
13. Czy mogę zamówić okna w kolorze do mieszkania w bloku?
14. Jak zabezpieczyć się przed włamywaczem?
15. Od czego zależy stawka 8% i 23% Vat ?
16. Jakie okna energooszczędne?

Czy jest możliwe tanie grzanie Zimą? Zmniejszenie rachunków za ogrzewanie?

Zima to okres minusowych temperatur, opadów deszczu, śniegu i chłodu. Zimne poranki oraz noce sprawiają, że poszukujemy ciepła poprzez odkręcanie kaloryferów na maksimum. W takim momencie zauważymy niestety podwyższone rachunki za ogrzewanie. Co zrobić aby tego uniknąć? Aby rachunek był niższy nawet o kilkadziesiąt złotych. Odpowiedź jest bardzo prosta- nadszedł czas, aby wymienić stare okna na energooszczędne.

Jak szczelne powinny byc okna?

Jeżeli okna w naszym domu, mieszkaniu sa nieszczelne mamy ogromny problem. W trudnej sytuacji sa głównie mieszkańcy którzy znajdują się na parterze, ostatnim piętrze bądź w mieszkaniach narożnych. Bardzo często zdarza się, że budynek nie jest odpowiednio ocieplony przez co traci się nawet do kilkudziesięciu procent energi potrzebnej do ogrzania naszego lokum. Przez nieszczelne okna tracimy nawet do 30% energii. Dlatego bardzo ważne jest jakie okna wybieramy. Kryterium energooszczędności tworzą parametry termiczne okna, przede wszystkim wartość współczynnika który określa jego przepuszczalność termiczną. Im niższy wskaźnik Uv w oknie tym mniej ciepła ucieka nam z pomieszczenia. Dlatego bardzo ważną rzeczą przed zakupem okien jest zapytanie o certyfikaty producenta i jaki jest współczynnik przenikania ciepła nie tylko dla całego okna, ale i dla szyby.

Jakie okna energooszczędne?

Najnowszy produkt Drutexu IGLO Energy jest przykładem doskonałej izolacji cieplnej. Jego współczynnik wynosi 0,6 W/(m2K)
Jest to produkt najnowszej generacji gdzie uszczelnienie wykonane jest ze spienionego EPDM. Oznacza to, że przenikalność cieplna w tym oknie jest o 100% lepsza niż wymagają tego polskie normy techniczne. Okna IGLO Energy sa świetnym rozwiązaniem szczególnie dla budynków energooszczędnych i pasywnych.

Czy rolety zewnętrzne zatrzymują ciepło?

Zimą w czasie bardzo niskich temperatur dużym uznaniem cieszą się rolety zewnętrzne. Są one bowiem dodatkową barierą dla zimna. Między roletą a oknem znajduje się szczelina z warstwą powietrza która podwyższa nam ochronę przed stratą ciepła. Lamele z których wykonana jest roleta mają w sobie piankę poliuretanową która polepsza właściwości termoizolacyjne. Dzięki roletom zapewniamy sobie zdecydowanie niższe rachunki za ogrzewanie.

Czy okna chronią przed hałasem?

Hałas to jeden z największych problemów w mieście. Jest jedno wyjście! Nie trzeba wyprowadzać się na wieś, wystarczy zmienić okna na dźwiękoszczelne.
Z danych ministerstwa środowiska wynika, że aż 40 % mieszkańców w dużych miastach oraz 25 % w mniejszych jest niezadowolonych z powodu nadmiernego hałasu. Jest to bardzo poważny problem. Nad tym problemem pracują nie tylko architekci, urbaniści, ale także producenci stolarki okiennej. Poziom hałasu który jest dopuszczalny w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców to 55 decybeli w ciągu dnia, 45 decybeli w ciągu nocy. Przed szkodliwym hasałem możemy się ochronić. Jednym w takich sposobów jest odpowiedni wybór stolarki okiennej. Dźwiękoszczelność okien wyrażana jest za pomocą czynnika Rw który jest podawany w decybelach (dB). Im wartość Rw jest wyższa tym do naszego pomieszczenia będzie przedostawać się mniej hałasu. Izolacja akustyczna zależy od materiału z jakiego zostało wykonane okno, od jego rozmiaru, uszczelnienia, oszklenia. Dlatego okna dźwiękoszczelne powinny posiadać odpowiednie szyby (dźwiękochłonne) czyli takie które są grubsze niż te standardowe w których tafla szkła ma grubość nawet do 6-10 mm. W szybie zespolonej występuje również większa odległość pomiędzy szybami która wypełniona jest Argonem- gazem szlachetnym. Odpowiednie uszczelnienie okien również jest bardzo istotnym elementem. Uszczelki powinny być wykonane z kauczuku syntetycznego- EPDM. Są one odporne na warunki atmosferyczne. Konieczne jest również zastosowanie odpowiednich okuć które zapewniają równomierny docisk skrzydła do ramy podczas zamykania okna. Drutex stosuje najwyższej jakości okucia MACO, które dają poczucie bezpieczeństwa oraz wpływają pozytywnie na dźwiękoszczelność. Dzieki stosowaniu najwyższej jakości materiałów Drutex oferuje swoim klientom najwyższy poziom izolacji akustycznej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okna?

Zakup okien jest inwestycją na długie lata. Dlatego wybór jakiego dokonamy musi być przemyślany i poparty odpowiednimi argumentami. Nowe okna mają zapewnić nam wygodę, komfort cieplny, funkcjonalność i co najważniejsze bezpieczeństwo. Okna z niższej półki mogą spowodować iż nie będziemy zadowoleni z takiego zakupu. Dlatego przy zakupie okien należy zwrócić nie tylko uwagę na estetykę wykonania lecz na parametry oraz producenta. Okna jako bardzo istotny element budynku są szczególnie narażone na warunki atmosferyczne. Dlatego powinny być odporne na opady deszczu, śniegu, działanie silnego wiatru. Tą cechę określa się za pomocą klas od A1 do A5. Im wyższa klasa tym okna są bardziej odporne na działanie wiatru. Zyskujemy w ten sposób poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że okna nie zostaną uszkodzone przez działanie tego właśnie czynnika. Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę przed zakupem jest wodoszczelność- czyli stopień zabezpieczenia przed dostaniem się opadów atmosferycznych do środka pomieszczenia. Drutex w swoich produktach posiada doskonałą szczelność na wodę opadową co potwierdzają odpowiednie badania. Ważne jest aby zwrócić uwagę na jakość uszczelki na jej kształt i budowę. W oferowanych przez nas oknach występują uszczelki przybyszowe oraz uszczelki pomiędzy ramą i skrzydłem. Jeśli uszczelka jest twarda ma słabą odporność na opady jeśli miękka tak jak w przypadku naszych okien zachowa swoją szczelność należycie. Uszczelki EPDM mają lepsze właściwości niż uszczelki termoplastyczne które łączone są przez zgrzewanie ich na gorąco z profilami PCV. Dodanie szyb spowoduje, że uszczelka zacznie pękać. Dlatego należy zwrócić na to szczególną uwagę.
Kolejnym bardzo ważnym elementem przy wyborze okna jest dokładne sprawdzenie parametrów związanych z przepuszczalnością powietrza. Szczelność okien jest podstawą szczególnie w budynkach wyposażonych w wentylację mechaniczną oraz w budynkach pasywnych. Jeśli chodzi o budynki które posiadają wentylacje naturalną konieczne jest wyposażenie okien w nawiewniki.

Do czego służą nawiewniki w oknach

Nawiewniki zapobiegają:
– skraplaniu pary wodnej na oknach szczególnie w okresie zimowym, kiedy temperatura na zewnątrz jest niska
– powstawaniu grzybów oraz pleśni które tworzą się gdy brakuje w pomieszczeniu dopływu świeżego powietrza (poprzez niesprawne piony wentylacyjne w mieszkaniu utrzymuje się bardzo wysoki poziom wilgoci, przez co tworzą się doskonałe warunki do rozwoju grzybów i pleśni)
– występowaniu ciągu wstecznego, które spowodowane jest nieodpowiednim zorganizowaniem nawiewu w pomieszczeniach
– zatruciom tlenkiem węgla, gazem silnie trującym nazywanym potocznie czadem

zima_z_alicja
Przy wyborze okna warto pamiętać o szerokości i ilości komór. Im więcej komór i profil jest szerszy tym okno jest cieplejsze. Okna Drutexu wykonane są z materiału pierwotnego i należą do profili w klasie A. Materiał nie pochodzi z recyklingu, co powoduje, że produkt końcowy jest bardzo wysokiej jakości z zachowanymi parametrami.
Decyzja o zakupie okien musi być dokładnie przemyślana. Ważne jest aby mieć pewność, że wybrany przez nas produkt będzie spełniał swoją funkcję i zapewni nam komfort mieszkania w ciepłym oraz bezpiecznym domu.

Ile kosztują okna w Krakowie?

– cena uzależniona jest od wymiaru, podziału i profilu

W co można dodatkowo wyposażyć okna?

– w różnego rodzaju szprosy
– klamka z kluczykiem, przyciskiem
– okucia antywłamaniowe
– szyby P1,P2,P4, P4, antisol (niebieski, brązowy, grafit, zielony), mleczna, ornament,
– hamulec cierny
– hamulec w klamce
– dodatkowy uchył
– pochwycik drzwi balkonowych z zatrzaskiem
– nawiewnik

Jak konserwować okna?

– raz na rok należy smarować okucia przy użyciu płynu do pielęgnacji i konserwacji okuć w celu utrzymania lekkiej pracy elementów
– raz na rok konserwacja uszczelek za pomocą odpowiedniego środka zabezpieczającego który chroni uszczelkę przed mrozem oraz czynnikami atmosferycznymi. Uszczelki można smarować również wazeliną techniczną w celu utrzymania właściwej elastyczności i sprężystości
– stosowane środki do pielęgnacji szyb, ram PCV nie mogą zawierać kwasów, zasad

Jak przygotować się do montażu?

Przed przyjazdem ekipy montującej należy przygotować swobodny dostęp do wszystkich okien. Zabezpieczyć wnętrze folią malarską aby nie zabrudzić mebli itp.

Co nas wyróżnia? Dlaczego Drutex?

Screenshot_1

– największy producent okien i drzwi w Europie, dziennie produkowanych jest 5000 szt. okien
– prawie 20-letnie doświadczenie
– nowoczesny i zautomatyzowany park maszynowy własny dział B+R
– aż 160 pojazdów transportowych
– niezależność w zakresie produkcji, Drutex produkuje własne profile PCV oraz szyby zespolone
– zasięg działania Europa, Australia, USA, Meksyk, Kanada, Bliski Wschód

Jak zabezpieczyć się przed owadami?

– jedynym rozwiązaniem które skutecznie chroni nas przed owadami jest zakup moskitiery która jest niewidzialną barierą powstrzymującą wszelkiego rodzaju owady przed wtargnięciem do środka pomieszczenia
– moskitiera wykonana jest z aluminiowej ramki w której wmontowana jest siatka z włókien szklanych
– doskonała jakość tego produktu sprawi, że posłuży nam na wiele długich lat
– możliwość ściągnięcia moskitiery podczas gdy nie jest używana

Czy mogę zamówić okna w kolorze do mieszkania w bloku?

– okna stanowią część elewacji dlatego przy wymianie powinno się dostosować nowe okna, do pozostałych w budynku
– >nasz przedstawiciel pomoże Państwu wybrać odpowiedni produkt tak aby spełniał wymogi administracji i zarządcy budynków

Jak zabezpieczyć się przed włamywaczem?

– zakup klamki Hoppe Secustic która wyposażona jest w opatentowany mechanizm blokujący, zabezpiecza przed otwarciem okna od zewnątrz, mechanizm klamki Secustic blokuje przesuw okucia kiedy włamywacz wkładając śrubokręt od zewnątrz chce przekręcić klamkę, rozwiązanie to zaskakuje potencjalnego złodzieja, powoduje to najczęściej rezygnacje z włamania
– odpowiednie okucia MACO które posiadają zaczepy antywyważeniowe
– bezpieczna szyba laminowana posiadająca trudno rozciągliwa folię PVB, ogranicza to możliwości włamywacza
– im więcej warstw szkła i im folia jest grubsza tym większe bezpieczeństwo
– prawidłowy montaż według ściśle określonych procedur montażowych

Od czego zależy stawka 8% i 23% Vat ?

– stawka 8% stosowana jest wtedy gdy klient zamawia okna, drzwi, rolety, bramy garażowe z usługą montażu, jeżeli sprzedaż dotyczy tylko samego produktu bez naszej usługi montażu wtedy naliczany jest 23% Vat.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do naszych salonów sprzedaży OKNA KRAKÓW – OKNO-CLASSIC

OKNA KRAKÓW, NAJTAŃSZE OKNA W KRAKOWIE ,TANIE OKNA, DRUTEX KRAKÓW, OKNA PCV KRAKÓW