Ciepły montaż Kraków – Okno Classic

Okno-classic Drutex Kraków oraz Okna Veka Kraków polecają ciepły montaż okien oparty na zastosowaniu trzech warstw uszczelniających :środkowej, wewnętrznej i zewnętrznej.

Warstwa środkowa to izolacja termiczna. Wraz z oknami drutex Kraków wykonujemy ją zwykle z piany poliuretanowej, która musi szczelnie wypełniać przestrzeń pomiędzy ścianą a ramą okienną.

Warstwa wewnętrzna paroszczelna, chroni przed wnikaniem do piany montażowej pary wodnej zbierającej się w pomieszczeniach. Montując np okna Veka Kraków do wykonania tej warstwy uszczelniającej polecają i wykorzystują zarazem paroszczelną taśmę okienną, która zapobiega dostawaniu się pary do szczeliny między oknem a murem.

Z kolei dla warstwy zewnętrznej przy tzw „ciepły montaż” Drutex Kraków jak i Okna Veka Kraków , wykorzystują taśmę paroprzepuszczalną chroniącą izolację przed wilgocią pochodząca z opadów atmosferycznych i pozwalającą na ewentualne odprowadzenie wilgoci z piany montażowej.

Dodatkowo bardzo ważnym aspektem prawidłowego i zalecanego szczelnego montaż okien i drzwi balkonowych jest zastosowanie od strony zewnętrznej membrany EPDM. Wyklejenie jej w dolnej części na styku ościeżnicy i do warstwy płyty balkonowej lub fundamentu budynku zapobiega penetracji wody i wiatru od strony zewnetrznej. Ekipy montażowe Okno-classic Kraków stosują materiały renomowanych firm np Soudal, Ilbruck itp.

Podsumowując, Okno-classic Drutex Kraków i Okna Veka Kraków stosując tzw ciepły montaż , który ma ograniczyć mostki termiczne i w efekcie zmniejszyć koszty ogrzewania, poprawić mikroklimat pomieszczeń oraz zapobiegać powstawaniu pleśni i pojawianiu się grzyba.

Do zastosowania tzw szczelnego montażu który potocznie nazywany jest „ciepłym montażem” okien Drutex Kraków i Okna Veka Kraków wykorzystują materiały firm Tremco illbruck oraz Soudal lub inne o podobnych właściwościach uszczelniających.

Tego typu montaż zalecamy jest również do okien aluplast, Veka Polska, Salamander, Gealen, Wiśniowski, drzwi Wikę, Delta, KMT i wielu innych.